Çalışma Ortamı ile Dünyanın En İlginç Ofisleri

06.05.2019
Çalışma Ortamı ile Dünyanın En İlginç Ofisleri

Çalışma hayatında bir masa ve sandalyeye tıkılıp kalmak ofis çalışanları tarafından en arzu edilmeyen durum olsa da çoğu ofiste konforlu bir sandalyeye sahip olamazsınız. Ancak dünyada öyle ofisler var ki bırakın masa ve sandalyeye tıkılı kalmayı ofis çalışanları diledikleri yerde istedikleri şekilde çalışabilmekte. Gelin hep beraber bu dikkat çekici bir o kadar da eğlenceli ofislere göz atalım!

Neo-Pangea

Kreatif işler çıkaran bir ajanstan bekleneni yapmanın en iyi yolunun iyi bir çalışma ortamı olduğunun farkında olan Neo-Pangea, eski bir banka binasında kendine has tasarımı ile çalışanlarının oldukça konforlu bir çalışma ortamına sahip olmasını sağlıyor. Açık çalışma alanı ve mutfak bölümü çalışanları ofis havasından uzaklaştırıyor.

The Barbarian Group

Yine bir ajans ve yine karşımızda göz alıcı bir çalışma ortamı! Bembeyaz tasarımı ve büyük çalışma masaları ile çalışanların daha rahat bir ortamda iş yapmasını amaçlayan The Barbarian Group, ofis içinde bulunan Hobbit evi tarzı dekorlarla ofisin havasını değiştirmeyi başarıyor.

Airbnb

Dünyanın en büyük oda sağlayıcılarından biri olan ve zaten kendine has yapısı ile dünyayı kasıp kavuran Airbnb’den beklenen tam da böyle bir ofis. Airbnb ofisinde çalışırken ister yerde, ister tabure de isterseniz de bir salıncakta oturabilirsiniz. Geniş ve rahat çalışma ortamında personeline konforu sunan Airbnb en çalışılası ofisler arasında!

Adobe

Grafik ve tasarım alanında dünyanın en önemli kurumlarından biri olan Adobe, 260 bin metrekarelik çalışma kampüsünde her detayı düşünülmüş ince tasarımlarla çalışanları için adeta bir cennet. Beyaz ve moru muhteşem bir şekilde harmanlayan Adobe, ofisinde farklı çalışma ortamları sunarak ofis ortamındaki masa ve sandalye hegemonyasını yıkıyor.

Cartoon Network

Eğlenceli çizgi filmlerin çıkış noktası olan Cartoon Network Ofisi genellikle bireysel çalışmanın ön plana çıktığı bir ofistir. Ofis tasarımında rengârenk mobilyalar ve dekorlar kullanılarak çalışanların hayal dünyası genişletilmeye çalışılır. Masa ve sandalyeye mahkûm olan personeli göremeyeceğiniz Cartoon Network ofisinde çalışanların dinlenip rahatlaması için de farklı mekân tasarımları oluşturulmuştur.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code