CE Belgesi Nedir?

13.05.2020
CE Belgesi Nedir?

CE Belgesi Nedir?


CE Belgesi, Avrupa’da dolaşıma girmek isteyen ya da giren ürünlere uygulanan bir damgadır. Ülkemizde uygulanan TSE damgasına benzer özelliklerde olan CE belgesinin işletmeler için önemi son derece büyüktür. Hem küçük hem de büyük işletmeler için son derece faydalı olan CE belgesi ile ilgili firma sahiplerinin sorduğu çeşitli sorular vardır. Bu soruların en başında CE belgesinin tam olarak ne ifade ettiği yani ne olduğu yer almaktadır. CE, Avrupa Birliği Standartları çerçevesinde oluşan ve dolaşım alanına giren ürünler sağlık, güvenlik ve çevre gibi konularda gereken test ve tetkiklerin yapıldığı gösteren belge olarak ifade edilebilmektedir. Avrupa pazarında hizmet vermek isteyen firmaların CE belgesine mutlaka sahip olması gerekmektedir.
CE, üreticilerin uluslararası standartlara uygun bir şekilde üretim yapıldığını net bir şekilde gözler önüne serer. Bu nedenle söz konusu belgenin şeffaflık açısından büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Peki, söz konusu belge nasıl alınır? Gelin hep birlikte inceleyelim.


CE Belgesi Nasıl Alınır?


CE, Conformite European yani Avrupa Uygunluğu anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda öncelikle bu belge için başvuru yapılması gerekir. Akredite olan kurum ve kuruluşlar da gerekli incelemeler yapılarak firmaların CE belgesini almaya uygun olup olmadığı kararlaştırılır. CE sürecinde en esas nokta denetim ve testlerin ürün özelliklerine göre değişkenlik gösteren süreçlerden geçtiğini ifade edebiliriz. Denetim ve testlerin kısa süre de ürünler ile ilgili süreçlerin farklılık göstermesi her şirket için farklı süreçlerine işlemesine neden olmaktadır. Bu doğrultuda akredite olan kurumlar aracılığı ile CE belgesi almak firmanızı bir adım öne taşıyacaktır.
İsobelgesifiyati.com ile CE Belgesine Sahip Olun!
Firma olarak kurulduğumuz günden bu yana pek çok alanda çeşitli belgelere sahip olmanızı sağlıyoruz. Siz de CE belgeleri ile firmanızı bir adım öne taşımak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu süreçte yapmanız gereken tek şey isobelgesifiyati.com ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınız ile ilgili bizi bilgilendirmektir. Bu sayede tek siz de firmanızı bir adım öne taşımayabilir  ve CE belgesine son derece kısa bir süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code