Yalnız Kurtlar İçin Seyahat Önerileri

08.05.2019
Yalnız Kurtlar İçin Seyahat Önerileri

Çoğu insan seyahat ederken tek başına takılmayı ve birilerine bağlı olmamayı tercih eder. Kendini bu şekilde daha rahat ve özgür hisseden bu insanları yalnız kurt olarak tanımlamak hiç de yanlış olmayacaktır. Ancak tek başına seyahat etmek keyifli olduğu kadar zor olabilir. Bu yazımızda yalnız kurtlara seyahatleri sırasında dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgileri derledik!

Yalnız Değilsiniz

Seyahate tek başınıza çıksanız da gezip gördüğünüz yerlerde pek çok insanla tanışma ve kaynaşma fırsatı yakalayacaksınız. Bu nedenle kafanızdaki yalnızlık düşüncesini atarak karamsarlıktan kurtulmalısınız. Aksi takdirde bir zorlukla karşılaştığınızda hemen pes edebilir ve yalnız kurtluk maceranıza kısa sürede son verebilirsiniz.

İktisatlı Davranın

Dünyayı gezmeyi amaçlayan biriyseniz daha az parayla daha çok mekân görmek temel anlayışınız olmalı. Bu nedenle konaklama konusunda beklentinizi düşük tutmalı ve lüks otellerde kalmayı hayal etmemelisiniz. Özellikle uygun fiyatlı pansiyon ve hostelleri tercih etmelisiniz. Burada hem sizin gibi seyyahlarla karşılaşma imkânına sahip olacak hem de bütçenizi iktisatlı kullanmanın ilk adımını atmış olacaksınız.

Tetikte Olun

Tek başına seyahat edenler için karşılaşılacak en ciddi sorunlardan biri güvenliktir. Bu anlamda her zaman tetikte olmalı ve size yönelecek tehlikelere karşı daima önlemli bir şekilde davranmalısınız. Ancak seyahat edeyim derken psikolojik anlamda kendinizi yıpratmamaya da özen göstermelisiniz.

Yanınıza Alınacaklar Listesi Yapın

Seyahatiniz sırasında pek çok ihtiyacınızın doğacağını ve söz konusu ihtiyaçların çoğunu hemen karşılayamayacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle yanınıza alacağınız önemli eşyalarınızın bir listesini yapmalı ve bunları mutlaka valizinizde bulundurmalısınız. Bu eşyaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Kimlik ve Pasaport: Seyahatinizin türüne göre geçerliliği olan ve kimliğinizi yansıtan belgeleri yanınıza alarak resmi sorunlara karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

İlaçlar: Kronik bir hastalığınız varsa bu hastalığınıza dair ilaçları ve ağrı kesici gibi gün içinde sık kullandığımız ilaçları yanınıza almalısınız.

Kıyafet: Seyahat edeceğiniz yerin hava koşullarına uygun kıyafetleri yanınıza alarak seyahatiniz sırasında mağaza arama derdinden kurtulabilirsiniz.

Priz Çevirici: Seyahat edeceğiniz ülkede farklı normda bir elektrik prizi kullanılıyor olabilir. Buna karşı ihtiyatlı davranmalı ve priz çeviriciye sahip olmalısınız

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code