ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, ISO’nun firmalara sunduğu belge ve sistemlerden bir tanesidir. ISO’nun firmalar için ne kadar önemli ve gerekli belgeler sunduğu göz önüne alındığında ISO 22000 belgesinin de oldukça önemli ve gerekli bir belge olduğunu ifade edebilmektedir. ISO 22000 belgesi, gıda sektörü ve gıda ile ilgili ürünler üreten firmalar için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Söz konusu belgenin firmalara sağladığı çeşitli faydalar bulunmaktadır. Bu faydaları aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında firmalar ulusal ve uluslararası alanda rakiplerinden büyük bir üstünlük elde etmektedir. Bu durum ISO 22000 belgesinin sağladığı en önemli faydalar arasında yer almaktadır.
  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi firmalardan kaynaklı olarak meydana gelen risklerin bir çoğunu ortadan kaldırmaktadır. Bu doğrultuda daha dinamik, etkin ve hızlı bir şekilde kontrol elde edebilmek mümkündür.
  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, firmaların risklerini de çok daha önceden tahmin edebilmekte ve söz konusu riskler ile ilgili önlem alınabilmesini sağlamaktadır.
  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi firmaların maliyetlerinde düşüşlerin meydana gelmesini sağlar.
  • ISO 22000 belgesi firmaların gıda israfı yapmalarını önlemektedir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesine Nasıl Sahip Olunur?

ISO 22000 belgesi ve diğer tüm ISO belgeleri ISO tarafından yetkilendirilen aracı kurum ve kuruluşlar tarafından verilmektedir. Bu noktada siz de ISO 22000 belgesine sahip olmak istiyorsanız detaylı bir araştırma sonrasında yetkilendirilen belgelendirme kuruluşları ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Söz konusu belgelendir kuruluşu firmanızı inceleyerek ISO 22000 belgesi standartlarına uygun olup olmadığınız konusunda araştırma yapar. Eğer firmanız söz konusu standartlara uygun faaliyetler gösteriyorsa ISO 22000 belgesine sahip olabilirsiniz.

ISO 22000 Belgesinde Toem Kalite Farkı

Toem Kalite kurulduğu günden beri müşterilerine en hızlı şekilde ISO belgelerini sunmaktadır. Eğer sizin de ISO 22000 belgesine ihtiyacınız varsa yapmanız gereken tek şey Toem Kalite ile iletişime geçmek ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi almaktır.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code