Ce Belgesi

13.05.2020
Ce Belgesi

CE Belgesi


Türkiye’de bulunan pek çok ürünün üzerinde bulunan CE işareti ürünü CE Belgesi sahibi olduğunu ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde dolaşımı gerçekleştirebildiğini ifade eder. Ülkemizde bulunan TSE ile oldukça benzer özellikler bulunan bu damgayı Avrupa’daki TSE olarak ifade etmek çok da yanlış sayılmaz.
Tam adı Conformite European olan ve Avrupa Uygunluğu anlamına gelen bu belgenin asıl amacı Gümrük Birliği sınırları içerisinde ürünlerin serbestçe dolaşmasını sağlamaktır. Burada temel amaç ürünlerin belirli standartlara geldiğinde AB sınırlarından geçmesi koşulları sağlamamaları halinde ise CE Belgesine sahip olmadıklarından dolayı sınırlar dışında kalmalarıdır. Bu amacın yanı sıra bir prestij ve kalite göstergesi olarak da düşünülen bu belgeyi ürünlerinizi AB sınırlarında pazarlamak istiyorsanız mutlaka almalısınız.


CE Belgesi Nasıl Alınır?


Ce Belgesi almak için öncelikli şart CE damgası vurulacak ürünün test ve diğer süreçlerini takip edecek olan onaylı bir kuruluş ile iş birliği yapılmasıdır. Doğru bir kuruluş ile işbirliği yapmadığınız durumlarda belgeyi almaya hak kazanamayacağınız gibi sürecin uzaması ve ekstra maliyetlere katlanmanız da muhtemel olacaktır.
Toem Kalite olarak CE alma sürecinde size uzman desteği sunarken test ve değerlendirme süreçlerinin başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi adına gerekli bütün adımları atar. Firmaların süreci kendilerinin yürütmesi söz konusu değilken test ve uygunluğun kontrolü noktasında belgelendirme işlemlerini yapan firmaların aktif rol alması sürecin başarısı üzerinde rol oynar.


Belgelendirme Firmaları


Belgelendirme firmaları; CE başta olmak üzere her türlü belgenin işletmeniz tarafından temin edilebilmesi adına sizlere yardımcı olur. Bu noktada firmaların sahip olduğu uzmanlık ve bilgi birikimi size büyük fayda sağlarken belgenin temin edilmesi sürecini de oldukça kolaylaştırır. Uzun ve yorucu bir süreci kolaylaştıran belgelendirme firmaları arasından Toem Kalite size en doğru ve güvenilir hizmetleri sunmayı hedefler.
Belgelendirme alanında yıllardır sunduğumuz yüksek standartlı hizmetleri daha ileri seviyeye taşıma anlayışı ile hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Özellikle danışmanlığını yaptığımız firmaların belge alma süreçlerinde büyük zaman tasarrufu sağlarken sunduğumuz hizmet paketlerinde bütçeleme konusunu da ciddi anlamda önemsiyor ve size destek oluyoruz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code