PDKS Nedir?

07.03.2022
PDKS Nedir?

PDKS Nedir? sorusu hemen hemen bütün işletmelerin merak ettiği bir konudur. Gelişen teknoloji hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında da birçok yenilikleri beraberinde getirmektedir. İşletmelerin ise bu rekabete dahil olabilmesi için mutlaka bu yeniliklere ayak uydurması gerekmektedir. Personel Devam Kontrol Sistemi’ olarak da adlandırılan bu sistemde işe giriş ve çıkış saatleri ve tarihleri kontrol edilebilmektedir. Oluşturulan bu sistem sayesinde personellerin işe giriş ve çıkış saatleri, işten erken veya geç çıkıp çıkmadığı bu teknoloji sayesinde kolayca belirlenebilmektedir. Günümüzde gelişen teknolojinin çalışma hayatına kattığı yeniliklerden en önemlisi Personel Devam Kontrol Sistemi’dir. Hemen hemen tüm firmaların yenilikleri açık olma noktasında bu sistemi bünyesinde bulundurması gerekmektedir. Genellikle işçi sayısının fazla olduğu büyük ve orta ölçekli firmalarda daha çok kullanılmaktadır. Kurulan sistem sayesinde firmaya yapılan tüm giriş ve çıkışlar sisteme kaydedilir ve yetkili kişi tarafından anlık olarak kontrol edilebilmektedir. PDKS Nedir sorusunun en iyi verilecek cevap bu şekildedir.    

PDKS çözümleri  

PDKS, parmak izi okuma, kartlı geçiş sistemi ve yüz tanıma cihazlarından oluşmaktadır. PDKS cihazlarının kullanım alanları oldukça geniştir.  Büyük ve orta ölçekli firmalar, hastane, kurum ve kuruluşlar, okullar gibi birçok alanda kullanıma uygundur. PDKS çözümleri ile firmalara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İlk olarak firmaya, kurum veya kuruluşa giriş çıkışlar güvenli bir şekilde kontrol edilebilmekte ve yetkisiz girişlerin önüne geçilmektedir. Bunun yanında personelin işe giriş ve çıkış saatlerinden, mesaiye kaldığı günler ve vardiyaları hesaplamak için uzun zaman harcamak gerekmektedir. Oluşabilecek hatalar nedeniyle eksi veya fazla maaş yatırılabilmektedir. Bunun gibi olumsuzlukların önüne geçmek için ise PDKS önemli bir yer tutmaktadır. Son teknoloji kullanılarak oluşturulan yazılımlar sayesinde ay sonlarında personel maaşı, çalıştığı süreye göre otomatik olarak hesaplanır. Kurulan bu sistem sayesinde hem zamandan hem de masraflardan tasarruf etmiş olacaksınız.  Bu sistem elle tutulan verilerden daha kolay takip imkanı sağlamaktadır. Öte yandan el ile yapılan hesaplamalarda, personel kaynaklı oluşabilecek tüm olumsuzlukların da önüne geçilmektedir.  Yazılımla oluşturulan algoritmalar sayesinde kesin sonuçlar elde edilmektedir. PDKS çözümleri sunduğu avantajları bu şekilde sıralayabiliriz.        

PDKS Fiyatları

Birçok kullanım alanına sahip PDKS fiyatları herkes tarafından merak konusu olmuştur. Günümüz firmalarında mutlaka bulunması gereken bir sistem, firmaların iş yükünü oldukça hafifletmektedir. Sağladığı kesin ve doğru sonuçlar sayesinde iş verimini artırmaktadır. Oluşturacağınız sistemin hedef ve amaçlarınıza uygun olması oldukça önemlidir. Bu kapsamda oluşturulacak PDKS sistemleri iş yükünü azaltacaktır. Sağlanan dijitalleşmeyle birlikte daha pratik bir çalışma ortamı sağlanmaktır. Bunun sonucunda zamanla ilgili görülen problemler ortadan kalmaktadır. Personel kaynaklı hataların önüne geçilmiş olacaktır. Böylece hataların en aza indirgenmesi doğru verilere ulaşmanın önünü açacaktır. Elde edilen verilerin raporlanması daha kısa sürede yapılacaktır. Doğru raporlamalar sayesinde daha gerçekçi veriler elde edilecektir. PDKS sisteminin firmalar için daha önemli olanı ise herhangi bir hatanın veya ihmalin önüne geçilebilir olmasıdır. Aynı zamanda güvenlik açığı gibi durumların önüne geçilmiş olacaktır. Personel Devam Kontrol Sistemi sayesinde kazanılan pratiklik ve avantajlar firmalara dolaylı yoldan maddi anlamda fayda sağlamaktadır. Sistem sayesinde firmaların ay sonu personel ücret hesaplaması gibi durumlarda yapılan rutin harcamaların önüne geçilerek tasarruf sağlanmaktadır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı PDKS fiyatları firmaların bütçelerini sarsmamaktadır. PDKS fiyatları çeşitlilik nedeniyle çok fazla farklılık göstermektedir. Bu noktada ilk olarak ihtiyacınız doğrultusunda PDKS sistemini belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için uzman birinden danışmanlık almak faydalıdır. Bu sistem için gerek olan malzemeler aldığınız hizmete göre 5 bin ile 50 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak sistemin sağladığı imkanlar, verilen ücretleri kısa sürede tolere etmektedir. Sistem sayesinde zamandan ve maliyetten yapacağınız tasarruf kısa sürede kurulan sistemin fiyatlarını karşılayacaktır.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bu işte uzman bir firma ile çalışmaktır. Tecrübeli firmayla oluşturacağınız bu sistemler ancak size doğru sonuçlar verecektir. Bu noktada Ergosis olarak sektördeki tecrübelerimiz ve kullandığımız son teknoloji ürünlerle en doğru ve kaliteli hizmeti kullanıcılarımıza sunuyoruz. Fiyat performans olarak bakıldığında müşteri odaklı anlayışımızla sizler için en doğru seçenekleri sunuyoruz. Beğeninize sunduğumuz hazır çözüm paketlerinden firmanıza en uygun hizmeti seçerek, siz de rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code