Özel Güvenlik Hizmetleri

25.02.2020
Özel Güvenlik Hizmetleri

Özel güvenlik hizmetleri ile yaşam alanlarınızı daha güvenilir hale getirirken aynı zamanda maliki olduğunu eşya ve binaların da güvende olmasını ister misiniz? Güvenlik hizmetleri; yaşam hakkı, zilyetlik hakkı ve mülkiyet hakkının korunması adına sunulan oldukça önemli hizmetler arasındadır. Bu hizmetin sunulmasında görev alan ve yaşamını bu işi icra ederek idame ettiren kimselere ise özel güvenlik personeli denir.

Jandarma, polis ve bekçi gibi düşünebileceğimiz özel güvenlik personelinin en büyük farkı özel sektörde çalışmaları ve sadece yetkili oldukları bölgeyi korumakla yükümlü olmalarıdır. İnsanların güvenlik ihtiyacını karşılamak adına çok ciddi bir hizmet olan özel güvenlik hizmetleri teknolojik gelişmeler sayesinde çok daha kolay ve gerçekleştirilebilir bir hal almıştır.

Özel Güvenlik Hizmetleri Kapsamı

Özel güvenlik hizmetleri temel amacı; can ve mal güvenliğinin garanti altına alınmasıdır. Bu anlamda özel güvenlik personeli görev süreleri boyunca hizmet alanlarından ayrılmamalı ve koruma faaliyetini etkin bir şekilde sürdürmelidir. Otel, okul, yurt ve özel mülk alanlarında sık sık karşılaşılabilecek çalışanlardır. Hizmet kapsamı ve hakları; 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun, Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, Adli ve Önleme Aramaları Yönetmeliği, Yakalama, Gözaltına Alma ve İfade Alma Yönetmeliği, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunu ile düzenlenmiştir.

Özel Güvenlik Personeli Silah Taşır mı?

Özel güvenlik personeli hak ve görevleri yukarıda ifade edilen kanunlarla düzenlenmiş kimselerdir. Bu anlamda özel güvenlik sertifikası alarak hizmet vermek isteyenlerin silah taşımasına belirli sınırlar altında izin verilebilmektir.

Siz de bir özel güvenlik personeli olmak ve silah taşıyarak bireylerin can ve mal güvenliğini korumak istiyor olabilirsiniz. Bunun yanında can ve mal güvenliğinizi özel güvenlik hizmetleri alarak sağlamak isteyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Ritim Grup ile iletişime geçmenizdir. Ritim Grup ile ister can ve mal güvenliğinizi korumak için bir güvenlik personeli talep edebilir ister özel güvenlik personeli olmak için bilgi alabilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code