İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Pca Sertifikasyon’dan Alınır

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Pca Sertifikasyon’dan Alınır

Kullanım amacı ve çeşidi her ne olursa olsun bir ürün, üretim sonrasında son kullanıcıya erişebilmesi amacıyla bir dağıtım sürecine tabi olur. Bu aşama, tedarik zincirinin en önemli aktivitelerinden biridir. Ayrıca ürünün kalitesinin korunması için önem arz eden bir aşama olarak lanse edilmektedir. Özellikle günümüzde dağıtım ağının zamanla daha kompleks bir yapıya evrilmesi ve dağıtım aşamasında yer alan ortakların çoğalması, çeşitli problemleri ve riskleri de beraberinde getirir. Bu yüzden, dağıtım aşamasını daha güvenli ve kaliteli hale dönüştürmek için bazı standartların oluşturulması şarttır. İşte bu standartlar için iyi dağıtım uygulamaları belgesi alınmalıdır. GDP belgesi olarak da bilinen bu belge için Pca Sertifikasyon’u tercih edebilirsiniz.

Pca Sertifikasyon ile İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Almak Çok Kolay

Pca Sertifikasyon, iyi dağıtım uygulamaları belgesi hususunda size optimal anlamda destek olur. Bu uygulama her ürün için geçerli olmakla beraber esasen medikal ürünler ve ilaçlar için çok daha önemlidir. Bundan dolayı Avrupa Komisyonu tarafından 2013 senesinde tıbbi ürünlerle alakalı GDP kılavuzu yayına alınmıştır. İyi dağıtım uygulamaları belgesi dahilinde tıbbi malzemelerin taşınması, depo edilmesi ve ihracatı gibi alanlarda tüzel veya gerçek kişilerin uyması gereken bazı kurallar getirilmiştir.

İyi dağıtım uygulamaları belgesi, tıbbi malzemelerin kalite ve bütünlüğünün üreticiden son kullanıcıya dek korunmasını teşvik etmek amacıyla toptan dağıtım aktivitelerini düzenleyen yönergeleri ifade eder. Bu uygulamalar, yalnızca bitmiş ürünlerin dağıtılma aşamasını değil, üretim evvelindeki ilaç etkin maddelerinin ve diğer maddelerin tedariki, depolanması ve taşınmasını da içerir.

İhtiyaç Duyduğunuz İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Pca Sertifikasyon’da!

Pca Sertifikasyon tarafından sunulan GDP hizmeti, iyi dağıtım uygulamaları belgesi anlamına gelir. Dağım aşamalarını baz alan bir kılavuzdur. Dağıtım kanallarının en iyi ne şekilde organize edileceğini ve bu bağlamda nasıl uygulanabileceğini açıklar. Entegre tedarik halkasının yönetiminde konumlanan, son derece mühim bir faaliyet olmaktadır.

İlgili belge, depolara, aktivitelerini gerçekleştirmeleri hususunda yardımcı olmakta ve sahte ürünlerin legal olarak tedarik halkasına dahil olmalarını önlemektedir. Bu yönden de önem arz eden bir belgedir. Pca Sertifikasyon ile siz de iyi dağıtım uygulamaları belgesi edinebilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code