ISO 50001 Belgesi

ISO 50001 Belgesi

Enerji verimliliğini sağlamak ve işletmenizi enerji dostu bir kuruma çevirmek için ISO 50001 Belgesi sizin için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Uluslar arası Standardizasyon Örgütü ISO’nun belirlediği koşullara göre işletmenizde bir sistemin kurulmasını sağlayan ISO 50001; prestij açısından firmanızı ön plana taşıdığı gibi aynı zamanda işletme maliyetlerinizin düşürülmesine de katkı sağlar.

Kuruluşların enerji yönetimi konusunda sağlam bir sisteme sahip olmasını sağlayan ISO 50001; enerji performansı ve verimliliğini maksimum seviyeye çıkarır. Enerji ihtiyacının her geçen gün arttığı günümüzde böylesine avantajlara sahip bir sisteme sahip olmak üretim giderleri konusunda işletmeleri rakiplerine göre ön plana çıkarır.

ISO 50001 Belgesi Avantajları

Geleceğin garanti altına alınması için çevrenin ve doğanın korunması mutlak bir gerekliliktir. Enerji kaynaklarının çevre dostu olması kadar verimli bir şekilde kullanılması da doğaya katkı sağlar. ISO 50001 Belgesi başta çevre olmak üzere pek çok konuda avantaj sağlar. Peki, bu avantajlar nelerdir?

  • Enerji kaynaklarının çevresindeki riskler belirlenerek pro aktif bir anlayışla önlemler alınır.
  • Enerji kullanımının izlenmesi ile verim arttırılabilecek noktalar belirlenerek daha karlı bir enerji kullanımı sağlanır.
  • İşletme performansını yükseltmek amacıyla enerji kullanımı ve fatura giderleri düşürülür.
  • İşletmelerin uyması gereken yasalar çerçevesinde karbon emisyonu azaltılır ve bu konudaki işletme performansı iyileştirilir.
  • Çevre sicilinin iyileştirilmesi ile sektörel rakabette ön plana çıkılır.
  • Müşteri ve tedarikçiler tarafından takdir görecek enerji performansı ve çevre hassasiyeti ile satışlar arttırılır.

ISO 50001 PCA TR’den Alınır

ISO 50001 Belgesi alma sürecinizi başarı ile sonuçlandırmak ve uluslar arası alanda saygı gören bir firma olma yolunda ilerlemek için Pca Tr ile iş birliği yapabilirsiniz. ISO belgelendirmesi konusunda uzmanlaşmış firmamız ön inceleme ve sonrasındaki bütün süreçlerde sizlerin destekçisi olur. Herhangi bir sorunla karşılaşmadan ISO 50001 Belgesine sahip olmanıza yardımcı olan uzmanlarımız müşteri odaklı anlayışımız çerçevesinde sizden gelen talepleri önemser. Uzmanlarımızın deneyimi ile karşılaşılabilecek her aksilik önceden tespit edilerek süreç her belge yenileme aşamasında başarılı bir şekilde sonuçlandırılır.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code