ISO 45001 Sertifikası Nedir

11.03.2020
ISO 45001 Sertifikası Nedir

ISO 45001 sertifikası, ISO’nun firmalara sunduğu eğitimler ve belgeler arasında yer almaktadır. ISO’nun firmaların daha başarılı bir şekilde hizmetlerini sürdürebilmek için sunduğu her eğitimin ve belgenin ne denli önemli olduğu pek çok kişi tarafından bilinir. Bu noktada ISO 450001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ninde pek çok yararı olduğunu ifade edebilmek mümkündür. ISO 45001 belgesi adından da anlaşıldığı üzere iş sağlığı ve güvenliği alanında sunulan bir belgedir. Her firmanın müşterilerinin sağlığı ve güvenliği ile yakından ilgilenmesi gerektiği göz önüne alındığında söz konusu ISO belgesinin diğer ISO belgelerine çok daha büyük bir önemi olduğunu ifade edebiliriz. Peki, ISO 45001 sertifikasının sağladığı faydalar nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

ISO 45001 Sertifikasının Faydaları

ISO 45001 sertifikasının firmalara sağladığı pek çok faydanın olduğundan bahsettik. Söz konusu faydaları aşağıdaki gibi açıklayabilmemiz mümkündür.

  • ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, firmaların müşterilerine ve çalışanlarına çok daha sağlıklı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlar.
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, iş yerlerinde meydana gelen yaralanma, hastalık ve hasarların büyük sorunlarına neden olmasını önlemektedir.
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile iş yerlerinde ki sistematik yayılım sağlanabilmektedir.
  • ISO 450001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile meslek hastalıkları ve kazalarının da önüne geçilmektedir. Bunun yanı sıra var olan meslek hastalıklarının da en aza indirilmesi sağlanabilir.
  • ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile sağlık ve güvenlik konularına çok daha fazla önem verilir.
  • ISO 45001 sertifikası ile çalışanlarında motivasyonlarında artış olduğu gözlemlenmektedir.
  • ISO 45001 sertifikası ile firmaların ulusal ve uluslararası şartlara uygunluğu da arttırılmış olur.

ISO 45001 Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 45001 sertifikasının yukarıda bahsedilen yararlarından faydalanmak isteyen kişilerin sorduğu sorular arasında söz konusu belgeye nasıl sahip olurum sorusu yer almaktadır. ISO 45001 sertifikasına ISO tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşları aracılığı ile sahip olabilirsiniz. PCA olarak sizlere ISO 45001 sertifikası hizmeti sunmaktayız. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code