ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi, ISO’nun firmalar için sunduğu belgelerden bir tanesidir. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi olarak da bilinen ISO 27001 belgesi günümüzde en çok tercih edilen ISO belgeleri arasında yer almaktadır. Günümüzde teknolojinin yoğun bir şekilde gelişim ve değişim göstermesi ile birlikte firmaların ve firma müşterilerinin bilgilerine erişim kolaylaşmıştır. Bu doğrultuda firmalar hem müşterilerinin hem de kendi bilgilerini koruyabilmek ve güvence altına alabilmek için ISO 27001 Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uygun bir şekilde hizmetlerini sunmaktadır. Çünkü bilginin güvenli bir şekilde korunabilmesi hem firmalar hem de müşterileri tarafından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Üretim teknikleri, Pazar araştırma yolları, müşteri portföyü gibi hemen her konuda ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile bilgileri güvence altına alabilmek mümkündür.

ISO 27001 Belgesi Nasıl Alınır?

Yukarıda da bahsedildiği gibi ISO belgelerinde bir tanesi olan 27001 belgesi firmaların daha güvenli bir şekilde hizmetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan belgeleri ifade etmektedir. Bu nedenle ISO 27001 belgesinin nasıl alınabileceği de firmalar tarafından son derece önemlidir. Aslında söz konusu belgenin alınması oldukça kolaydır. Firmaların bu belgeyi alabilmesi için öncelikle söz konusu standartlara uygun bir şekilde hizmet vermesi gerekmektedir. ISO 27001 belgesi için ISO tarafından çeşitli standartlar belirlenmiştir. Firmaların söz konusu standartlara uygun bir şekilde hizmet verilmesi durumunda kişiler ISO 27001 belgesine sahip olabilmektedir. ISO, çeşitli kurum ve kuruluşları belgelendirme konusunda yetkilendirmektedir. Belgelendirme ile ilgili yetkisi olan kuruluşlara başvurulması gerekmektedir. Söz konusu firmalar firmanızı ziyaret ederek ISO 27001 belgesinin standartlarına uygun olması durumunda firmalara belge verilebilmektedir. Aksi takdirde firmaların bu belgeye sahip olabilmesi mümkün değildir.

ISO 27001 Belgesinde PCA TR Kalitesi

PCA TR, kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve en profesyonel hizmetleri sunmaktadır. Eğer sizde en kaliteli şekilde söz konusu belgeye sahip olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz ve çeşitli ISO belgelerine sahip olabilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code