ISO 27001 Belgesi

05.06.2019
ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 belgesi veya sertifikası; işletmedeki her türlü bilginin güvenli bir şekilde yönetilmesi için ortaya konmuş ISO standartlarına uyulduğunu gösteren belgedir. Başkaları tarafından ele geçirildiğinde işletmeyi zor duruma sokacak bilgilerin güvenli bir şekilde saklanması ve yönetilmesi amacını güden bu sertifika gerekli evrakların hazırlanması ve ISO 27001 akreditasyonu olan bir kuruluş tarafından gerekli başvurunun yapılması ile alınabilir. TOEM Kalite & Danışmanlık olarak akredite olduğumuz ISO 27001 standardı ile ilgili başvuru ve diğer süreçlerinizi kalite ve uzmanlıkla takip ederek ISO 27001 belgesi alma sürecinde karşınıza çıkabilecek her türlü olumsuzluğu pro-aktif anlayışımız ile önlemeye gayret ediyoruz.

ISO 27001 Belgesi’nin İşletmelere Faydaları

Firma kuruluş süreçlerinde yoğun mesai konusu olan sertifikasyon işlemleri işletmelerin hem kalite standartlarına uyması hem de daha sürdürülebilir bir yapıya sahip olmasından oldukça önemli bir rol oynar. Belgelendirme kuruluşları ile eş güdümlü yürütülerek alınan ve her faaliyet alanına özel kodlarla belirtilen ISO belgelerinden biri olan ISO 27001 bütün işletmelerin edinmesi gereken oldukça önemli bir kalite yönetim belgesidir. Peki, bilgi güvenliği ile adı sık sık anılan ISO 27001’in işletmelere sağladığı faydalar nelerdir? İşte cevapları;

  • Başta firmanın içyapısı ile ilgili bilgiler olmak üzere firmanın müşteri portföyü, finansal bilgileri vb. pek çok bilginin güvenliği için etkin bir sistem kurulmasını sağlar.

  • Kurulan etkin sistem neticesinde bilgi kaybı minimuma indirilir ve bu kayıptan kaynaklanacak zararlar ortadan kaldırılır.

  • Bilgi güvenliği konusunda kendini sürekli yenileyen yapı sayesinde sistemdeki açık ve eksikler kolaylıkla tespit edilir.

  • Uluslararası standartlara uyum sağlanır ve işletme geleceği garanti altına alınır.

ISO 27001 ve TOEM Kalite & Danışmanlık

ISO 27001 belgesi ve diğer ISO belgeleri konusunda sahip olduğu akreditasyon ile bütün talepleri karşılamayı amaçlayan TOEM Kalite & Danışmanlık, sadece belgelendirme sürecinde değil belge alındıktan sonraki sürecin takibinde de etkin bir şekilde iş birliğini sürdürüyor. İşletmelerin ISO 27001 standardına uygunluğunun sürdürülmesi için çabalarını sürdüren TOEM Kalite & Danışmanlık ile iletişime geçerek siz de hem belgelendirme hem de diğer süreçler konusunda danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code