ISO 22000 Belgesi Avantajları

ISO 22000 Belgesi Avantajları

ISO 22000 Belgesi, ISO kuruluşunun firmalar için sunduğu hizmet ve sistemlerden bir tanesidir. ISO kurulduğu günden beri firmaların daha kaliteli ve profesyonel hizmetler sunmaktadır. Günümüzde onlarca farklı sisteme ve belgeye sahip olan ISO, birbirinden farklı alanlarda standartlar hazırlayarak firmaların çeşitli avantajlardan yararlanmasını sağlamaktadır. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi de söz konusu sistem ve belgelerden bir tanesidir. Günümüzde gıdalara karşı çeşitli güvensizlik duyuluyor. Çünkü gıdalarda ve gıda ile ilgili ürünlerde kimyasal madde kullanımı oldukça fazladır. Bu da gıdaların ve gıda ile ilgili ürünlerin insan sağlığına zararlı bir hale gelmesine neden olmaktadır. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile firmalar müşterilerine organik, kaliteli ve sağlıklı gıda ürünleri sunabilmektedir. Bu nedenle gıda sektörü ile en ufak bir ilgisi olan firmaların dahi ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uygun bir şekilde faaliyetlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Peki, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminden hangi firmalar faydalanabilmektedir?

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine Uygun Olan Firmalar

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin faydalarından yararlanmak isteyen kişilerin sorduğu ilk sorular ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kimler için uygundur, kimler bu sistemden faydalanabilir sorulardır. Bu doğrultuda ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nden faydalanabilen firmaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • Yem üreticileri
  • Gıda işleyenler
  • Birincil üreticiler
  • Taşıma ve depolama operatörleri
  • Perakende satış yerleri
  • Taşeronlar
  • Gıda servisleri, üreticileri
  • Ambalaj materyali
  • Temizlik ajanları, bileşen ve katkı üreticileri gibi firmalar.

Söz konusu firmalarda çalışan sayısı ve üretim faaliyetleri ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesinin alınması için engelleyen bir unsur değildir.

İsobelgesifiyati.com Farkı ile ISO 22000 Belgesi

ISO 22000 belgesi, yukarıdan bahsedilen firmaların sahip olabileceği bir belgedir. Bu doğrultuda isobelgesifiyati.com ile en kaliteli ve en hızlı şekilde ISO 22000 belgesine sahip olabilmek mümkündür. Eğer siz de ISO 22000 belgesinin faydalarından yararlanabilmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz noktasında sunduğumuz tüm hizmetler ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code