ISO 14001 Belgesi Nedir?

ISO 14001 Belgesi Nedir?

ISO 14001 Belgesi Nedir?

ISO 14001 belgesi, kurum ve firmaların çeşitli yükümlülükleri yerine getirebilmesi için gerekli standartları sunan ISO belgelerinden bir tanesidir. Çevre Yönetim Sistemi olarak adlandırılan ISO 14001 belgesi, çevre sorumluluklarının en iyi şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Bunun dışında ISO 14001 belgesi, çevre ile ilgili bazı maliyetlerin en aza indirilmesini de sağlamaktadır.

Ayrıca ISO 14001 belgesi;

  • Atıkların azaltılmasını ve verimliliğin artmasını,
  • Çevre mevzuatına en uygun şekilde iyileştirilmesini,
  • Mevzuat değişikliklerine ayak uydurulmasını,
  • Yeni müşteriler ve yeni iş ortakları ile daha fazla etkileşim kurulmasını,
  • Firmayı büyütmek için gerekli desteği,
  • Yeni pazarlara erişim için firmaların önündeki engellerin kalkmasını sağlar.

Peki, ama ISO 14001 belgesine sahip olmak için ne yapmak gerekir?

ISO 14001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 14001 belgesi de tıpkı diğer ISO belgeleri gibi belgelendirme kuruluşları tarafından verilmektedir. Ancak ISO 14001 belgesinin gerektirdiği standartlara uygun olmayan firmaların ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaları ve bu belgenin faydalarından yararlanmaları imkansızdır. Firmanızın bu belgenin faydalarından yararlanmasını istiyorsanız öncelikle bir belgelendirme kuruluşu ile iletişime geçmelisiniz. Daha sonra belgelendirme kuruluşu firmanız ile ilgili araştırma yapar ve Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaya uygun olup olmadığı ile ilgili denetimlere başlar. Denetimlerin olumlu sonuçlanması ile birlikle firma ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazanır. Daha sonra belgelendirme kuruluşu tarafından söz konusu belge düzenlenerek firmaya teslim edilir ve firma bu belgenin faydaları ile yönetilmeye başlanır.

ISO 14001 Belgesi için isobelgesi.com Yanınızda!

Yukarıda da bahsedildiği gibi ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini elde edebilmek için bir belgelendirme kuruluşu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İsobelgesi.com olarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi gibi diğer ISO belgelerini de talep eden firmalara temin etmekteyiz. Eğer firmanızın ISO belgeleri standardına uygun şekilde yönetilmesini istiyorsanız sizlere sunduğumuz ISO belgesi hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kuruluşumuz firmanızı denetleyerek sizlere en hızlı şekilde ISO belgelerinizi temin edecektir. Konu ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları bize sorabilir ve cevaplarını alabilirsiniz.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code