İş Hayatınızda Karşılaşabileceğiniz 6 Ofis Kişiliği

06.05.2019
İş Hayatınızda Karşılaşabileceğiniz 6 Ofis Kişiliği

İş Hayatınızda Karşılaşabileceğiniz 6 Ofis Kişiliği

İş hayatı her insan için oldukça önemli bir konudur. Özellikle ekonomik özgürlüğün elde edilmesinde kişiler için eşi benzeri olmayan ofis hayatı bazen eğlenceli ve can sıkıcı bir hala alabilmekte. Bireylerin karşılaştıkları can sıkıcı, eğlenceli ve komik durumların sebebi ise ofiste karşılaştıkları farklı ofis kişilikleri! Gelin hep beraber ofiste karşılaşabileceğiz ofis kişiliklerine göz atalım!

Lokomotif: Çalışma ortamında var olan olumsuzluğu üzerinize püsküren ve sürekli motivasyonunuzu düşüren bir çalışma arkadaşınız varsa lokomotif ile karşı karşıyasınız demektir. Hemen bitir, bitirmezsen sonuçlarına katlanırsın tipi kesin ve can sıkıcı ifadelerle gününüzü zehir eden bu ofis kişiliği en klasik tiplerdendir.

Soğuk Nevale: Değişim ve yeniliklere karşı olan bu tipler, bir fikre hemen karşı çıkmasalar da bu fikirlerini kabul ettirmenin yolunu bulurlar. Ofiste sevilmeyen ve sinsi olarak kabul edilen tiptir.

Bu Benim İşim Değil’ci: Ofiste karşılaştığınız bir durum ile ilgili sizden daha tecrübeli birine sorma ihtiyacı hissetmeniz ve sormanız oldukça doğal. Ancak soru sorduğunuz kişi kendi işi ile ilgili olmayan bir şeye cevap vermiyorsa bu kişi benim işim değilcidir. Kendi alanı dışında olmayan hiçbir şeye karışmayan bu kimseler etliye sütlüye dokunmadan çalışmayı yeğler.

Gıybet Tayfa: Ofiste gerçekleşen bütün olayları bilen ve her konudan bir dedikodu malzemesi çıkaran bu tayfa her ofisin olmazsa olmazıdır. Özellikle yemek arası ve molalarda şeytan üçgenini oluşturan gıybet tayfa her an asılsız haberleri yayabilir.

Sulu göz: Ofis çalışanları arasında en ilginç tiplerden bir tanesidir. Ofiste pozisyonu ne olursa olsun karşılaştığı bir olumsuzlukta ağlayan bu tipler oldukça karamsardır aynı zamanda. Bu tiplerin verimli çalışması için tek şart baskısız bir çalışma ortamıdır.

Kurban: Ofise herkesten önce gelen ve herkesten sonra çıkan ofis çalışanıdır. En ağır ve sorumluluk gerektiren işleri yapar ve hiç söylenmez. Patronların en çok sevdiği çalışan modelidir. Yaptığı işten memnun olmasa da görevini başarıyla yerine getirmeye gayret eder. Kurban profilindeki ofis çalışanlarını mutlu etmek tahmin edemeyeceğiniz kadar kolaydır.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code