İş Görüşmesinde Karşılaşılan 10 Tuhaf Durum

05.05.2019
İş Görüşmesinde Karşılaşılan 10 Tuhaf Durum

İş görüşmeleri ve mülakatlar hem insan kaynakları personeli hem de adaylar için oldukça stresli ve zor süreçlerdir. Adaylar bu süreçlerde bazen komik durumların yaşanmasına sebep olabilse de bazı tuhaf durumlar var ki okudukça daha da şaşıracaksınız. İşte insan kaynakları personelini dumura uğratan en tuhaf olaylar!

Çantadaki Davetsiz Misafir

İş görüşmesine giderken olabildiğince şık ve kusursuz olmaya çalışırsınız. Hatta iş görüşmesine girmeden saygı amaçlı telefonunuzu kapatır ve kötü bir profil çizmeye çalışırsınız. Ancak mülakata giren bir aday çantasında getirdiği davetsiz misafirle iş uzmanlarını şoka uğrattı. Evet, adayın çantasından ses gelmeye başlaması ve çantanın hafif hafif kıpırdaması sonrasında aday görüşmeye köpeğiyle geldiğini itiraf etti!

Renkli Kalemsiz Asla!

Görüşmeye gelen adayların sandalyeye oturması ve gelen sorulara cevap vermesi beklense de mülakata giren bir adayın görüşme öncesinde çantasından çıkardığı onlarca renkli kalemi masaya dizmeye çalışması ve iş uzmanlarını dakikalarca bekletmesi dünyada mülakatlarda yaşanmış en garip olaylar arasında yerini aldı.

Konsantrasyonu Yanlış Anlayan Aday

İş görüşmesinde konsantre olmak ve gelen sorulara net cevaplar vermek oldukça önemlidir. Ancak bir aday konsantrasyon olayını o kadar abarttı ki görüşme esnasında yoga pozisyonu alarak meditasyon yapmaya başladı. İş uzmanlarını oldukça şaşırtan bu olay dünyada yaşanmış tuhaf iş görüşmelerinden bir tanesi oldu.

Meraklı Aday Herkesi Şaşırttı

İş görüşmesinde sizden beklenen kendinizi anlatmanız ve soruları doğru bir şekilde cevaplamanız olsa da meraklı adaylarımızdan biri soru sormaya başlayınca olaylar oldu. Kendi maaşından başlayarak ofiste çalışan herkesin maaşını öğrenmeye çalışan bu aday iş uzmanları arasında derin bir sessizliğe neden olan enteresan adaylardan biri haline geldi.

Savaşçılığı Abarttı

Ofiste çalışırken adeta savaşmak ve her işe koşmak hızlı yükselmenize katkı sağlayabilir. Ancak iş görüşmesinde katılan bir adayın verdiği cevap savaşçı tabirinin çok yanlış kullanıldığını gösterdi. Adaya sorulan bir önceki işten neden ayrıldın sorusuna gelen cevap adayın gerçekten de savaşçı bir ruha sahip olduğunu ortaya koydu. Aday bir önceki işinden sinirlenip birini döverek ayrılmıştı!

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code