İngiltere'ye seyahat ettiğinizde karşılaşacağınız farklı durumlar!

09.05.2019
İngiltere'ye seyahat ettiğinizde karşılaşacağınız farklı durumlar!

Seyahat severler yıl içinde pek çok kıta ve ülke gezerken gezileri sırasında hiç aşina olmadıkları hatta hayatlarında ilk defa gördükleri pek çok durumla karşılaşırlar. Söz konusu durumlar seyahat severleri şaşkına çevirirken hayatlarında unutamayacakları anılar biriktirmelerine de neden olur. Bu yazımızda size İngiltere’ye gerçekleştireceğiniz seyahatte tanık olacağını tuhaf ve alışılmışın dışındaki olayları paylaşacağız!

Bir Terslik Var

İngiltere’ye seyahat ettiğinizde karşılaşacağınız en tuhaf durum her şeyin ters olması. Araba direksiyonlarının ters tarafta olması ve trafiğin ülkemizdekinin aksi yönde akmasına bir süre alışamayabilirsiniz. Genellikle İngiltere’ye seyahati sırasında araç kiralamak isteyen seyyahları en çok zorlayan konulardan biri olan terslik konusuna alışmanız biraz zaman alabilir!

Önce Sağa mı, Sola mı?

Trafiğin ters akıyor olması bildiğimiz bütün yaya kurallarını baştan öğrenmemize sebep olabilir. Çünkü çocuk yaşta öğrendiğimiz karşıdan karşıya geçerken önce sağa sonra sola bakılır kuralı İngiltere’de tam aksi yönde işliyor. Bu nedenle karşıdan karşıya geçerken dikkatli olmanızda fayda var!

Kahvaltıda Fasulye mi?

Ülkemizde bazı şehirlerde kahvaltıda ciğer veya et yendiğine şahit olmuş olabilirsiniz. Ama sabah kahvaltısında fasulye yemek hiç de aşina olduğunuz bir durum değil! Türk kültürüne ait sabah kahvaltısı alışkanlıklarını yıkacak İngiltere’de kahvaltıda fasulye ve mantar yemeye alışın ya da kahvaltılıklarınızı yanında götürün! Nitekim İngiltere’de aradığınızı bulmakta zorlanabilirsiniz.

Telefonum Şarj Olmuyor?!

Ülkemizde telefonunuzun veya bir akıllı cihazınızın şarjı bittiğinde fişi takıp direkt şarj etmeye alıştıysanız İngiltere sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Nitekim BS tip adı da verilen elektrik prizlerinde düğmeye basmadan cihazınızı şarj etmek pek mümkün görünmüyor. Bu duruma alışana kadar telefonunuzun prizde saatlerce kalmasına rağmen hiç şarj olmadığı durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Alışveriş Merkezlerinde X-Ray Yok

Ülkemizde adeta hayatımızın bir parçası olan X-Ray cihazları İngiltere’de özellikle alışveriş merkezlerinde hiç karşılaşmayacağınız cihazlardan biri. Alışveriş keyfini yaşarken sizi arayan ve size hırsız muamelesi yapmayan bir mekânda alışverişin keyfini doyasıya çıkarmaya bakın! Bunun yanı sıra giriş ve çıkışlarda cep telefonu ve bozuk paraları çıkarma derdini de yaşamayacaksınız.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code