Filament Online Trend’de!

Filament Online Trend’de!

Online Trend sayfasında yer alan filamentler pek çok farklı seçenek vadediyor. Baskı masasına kolay yapışması ve renk çeşitliliği ile tanınan filament, uygulamanıza bağlı olarak 3D baskı için en tatmin edici malzemelerden biri olabilir. Online Trend sayfasında en kaliteli filamentleri bulabilirsiniz.

Kaliteli ve Dayanıklı Filament Online Trend Koleksiyonunda

3d baskı yaparken, her malzemeye uygulanması gereken baskı tekniklerini unutmadan, kullanılan malzemelerin sunduğu tüm avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurmalısınız. 3D baskı teknolojisinin bilgi ve endüstrinin çok çeşitli alanlarında artan kullanımıyla birlikte, filament türünün doğru seçimi, projenizin başarısı veya başarısızlığı arasındaki sebep olabilir. Petrolden elde edilen ABS filament, endüstride daha da yaygın olan 3D baskı için en çok kullanılan malzemelerden biridir. Daha az parlaklığa ihtiyaç duyan parçalar için çok hoş opak bir görünüm ile yüksek sıcaklıklara ve darbelere karşı dayanıklıdır.

Saf asetonda çözünür olmasının yanı sıra, baskı sonrası kolay bir finisaja olanak sağlayan, yüzey sertliği düşük bir malzemedir. Kuşkusuz en çok kullanılan malzemelerden bir diğeri olan PLA filamenti, yenilenebilir kaynaklardan üretilmektedir. Böylece çevreyi kirletmez ve sağlığa zarar vermez. Baskısı kolay bir malzeme olduğu için ısıtmalı tablalı veya tablasız hem açık hem de kapalı yazıcılarda kullanımı uygundur. Düşük bükülme oranına sahip olduğundan, bu malzeme üretimden sonra çok fazla cilaya ihtiyaç duymayacak büyük parçalar için endikedir.

Her Çeşit Filament Online Trend Sayfasında Sizleri Bekliyor

Online Trend, her türlü istek ve ihtiyaca uygun olan filament sağlıyor. Esneklik ve darbe dayanımı gerektiren modellerin üretimi için geliştirilen Esnek PLA filamentler, ısıtmalı tablası olduğu ve daha yüksek ekstrüzyon hızında yazdırılabildiği sürece her türlü 3D yazıcıyla uyumludur.

3D esnek PLA filamentler ayrıca normal esnek filamentten biraz daha yüksek sertliğe sahiptir ve 3D Lab PLA ile aynı ayarlarla basılabilir. Çok dayanıklı bir malzeme olduğu için darbeleri emmesi gereken parçaların basılması gerektiğinde PETG muazzam bir seçimdir.

PLA gibi bu filament de açık veya kapalı yazıcılarda kullanılabilir ve zehirli gaz yaymaz veya çatlama yapmaz. Temel olarak, bu malzeme PLA ve ABS'nin harika özelliklerini bir araya getirerek 3D yazıcılarda kullanımını özellikle özel kılıyor.

Editör

Editör

devamı

Yorum Yaz

CAPTCHA code